Hakkımızda

1982’de anahtar priz ve elektrik aksesuarları imalatı yapmak üzere kurulan Günsan, 1995’te halen üretiminin devam ettiği endüstriyel tesisine geçti. Anahtar-priz üretimi ile Türkiye’nin sektöründe öncü şirketlerinden biri olan Günsan, inşaat sektöründe alçak gerilim tesisatı ekipmanları olan elektrik anahtarı, priz, grup priz, şalt malzemesi, kompakt şalter, kaçak akım röleleri, sigorta kutuları ve aksesuarlarından oluşan 17.000 parçalık ürün portföyünü distribütörleri ve bayileri aracılığı ile hem ülke içine hem de dünyada 50’den fazla ülkeye ulaştırıyor.

Anahtar, priz ve elektrik donanımları üretimine 1982 yılında başladık. 1995’te halen üretimimizin devam ettiği Samandıra’daki endüstriyel tesisimize geçtik ve yıllar boyu biriktirdiğimiz deneyimlerimizle sektörün öncü şirketlerinden biri olduk. 2014 yılında Schneider grubuna katıldık.

Sektörümüzde Türkiye’nin öncü şirketiyiz
34 ülkeye ihracat yapıyoruz
Yeni yatırımlar yaparak büyümeye devam ediyoruz
Geniş ürün yelpazemizle mimarların, müteahhitlerin, elektrik ustalarının ve tüketicilerin bütün elektrik donanım ihtiyaçlarını karşılıyoruz.


Yaşayan mekanlar için yenilikçi ve güvenli elektrik çözümleri geliştirmek

Yaşam alanlarında elektrik enerjisini kontrol ve kumanda eden, enerji verimliliğini destekleyen çözümler üreterek, mekanlara konfor, estetik ve güvenlik katmak

Günsan Değerleri – E.G.E

  • Ergonomi – Ergonomy
  • Güvenlik – Safety
  • Estetik – Aesthetic